首頁 > XP Power代理商 > ECS100US12
影像僅供參考,以產品規格為準
ECS100US12
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 80 ~ 264 VAC Input
機箱式電源 PSU, 100W, COMPACT OPEN FRAME
型號:
ECS100US12
品牌:
XP Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
48
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Power (Watts)
80W (100W Forced Air)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm)
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Type
Open Frame
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency
CB
Efficiency
90%
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
4 kV
Voltage - Output 6
Standard Number
Current - Output 1
8.3 A