首頁 > XP Power代理商 > ECP225PS12-A
影像僅供參考,以產品規格為準
ECP225PS12-A
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
型號:
ECP225PS12-A
品牌:
XP Power
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
12.5 A
Power (Watts)
150W (225W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
92%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)