首頁 > XP Power代理商 > ECM60UT31
影像僅供參考,以產品規格為準
ECM60UT31
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 3 Output 5V 12V -12V 90 ~ 264 VAC Input
型號:
ECM60UT31
品牌:
XP Power
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
3
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
12V
Voltage - Output 3
-12V
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
8 A
Current - Output 2
3 A
Current - Output 3
500 mA
Power (Watts)
60W
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)