ECM40US12
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 12V 40W
- 型號:
- ECM40US12
- 品牌:
- XP Power
數量:
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 40W
- Features
- Adjustable Output, Universal Input
- Size / Dimension
- 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC
- Type
- Open Frame
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (With Derating)
- Applications
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency
- CB, CE
- Efficiency
- 80%
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 4 kV
- Voltage - Output 6
- Standard Number
- Current - Output 1
- 3.5 A