CCR420PS28
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 28V 85 ~ 264 VAC Input
AC-DC POWER SUPPLY 28VDC 15.0A
- 型號:
- CCR420PS28
- 品牌:
- XP Power
數量:
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 280W (420W Forced Air)
- Features
- Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Size / Dimension
- 5.09" L x 3.29" W x 1.00" H (129.3mm x 83.6mm x 25.4mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Voltage - Input
- 85 ~ 264 VAC
- Type
- Enclosed
- Operating Temperature
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Applications
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency
- CB, CE, cURus, DEMKO, EN, FCC, TUV, UKCA, UL
- Efficiency
- 94%
- Voltage - Output 1
- 28V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 4 kV
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Standard Number
- 60601-1; 62368-1
- Current - Output 1
- 10 A