首頁 > XP Power代理商 > CCR300PS48
影像僅供參考,以產品規格為準
CCR300PS48
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 48V 160W
型號:
CCR300PS48
品牌:
XP Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Power (Watts)
160W (300W Forced Air)
Features
Adjustable Output, Baseplate, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension
4.09" L x 2.28" W x 1.00" H (103.9mm x 57.9mm x 25.4mm)
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Type
Enclosed
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency
CE, UKCA
Efficiency
94%
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
4 kV
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Standard Number
60601-1; 62368-1
Current - Output 1
3.33 A