CAB7R5A23GM4T
- 型號描述:
Mosfet Array 2300V (2.3kV) 150A 510W Chassis Mount
MOSFET 2N-CH 2300V 150A
- 型號:
- CAB7R5A23GM4T
- 品牌:
- Wolfspeed, Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Box
- Package / Case
- Module
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Configuration
- 2 N-Channel (Half Bridge)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- Silicon Carbide (SiC)
- Power - Max
- 510W
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 2300V (2.3kV)
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 150A
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 24400pF @ 1.5kV
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 10.5mOhm @ 160A, 15V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 590nC @ 15V
- FET Feature
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 76mA