CAB011M12FM3T
- 型號描述:
Mosfet Array 1200V (1.2kV) 105A (Tj) Chassis Mount Module
MOSFET 2N-CH 1200V 105A MODULE
- 型號:
- CAB011M12FM3T
- 品牌:
- Wolfspeed, Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Box
- Package / Case
- Module
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Configuration
- 2 N-Channel (Half Bridge)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- Silicon Carbide (SiC)
- Power - Max
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 1200V (1.2kV)
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 105A (Tj)
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 10300pF @ 800V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 14mOhm @ 100A, 15V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 324nC @ 15V
- FET Feature
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.6V @ 35mA