SMBJ15AJ
型號描述:
24.4V Clamp 24.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 SMBJ15A/SMB/REEL 13" Q1/T1 *STANDARD MARK SMD
型號:
SMBJ15AJ
品牌:
WeEn Semiconductors
原廠包裝量:
6000
起訂量:24000 倍增量:6000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
SMB
Voltage - Breakdown (Min)
16.86V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Power - Peak Pulse
600W