P6SMAL40AX
型號描述:
64.5V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAL
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMAL
型號:
P6SMAL40AX
品牌:
WeEn Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
12000
起訂量:48000 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.3A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)