WR08X151 JTL
- 型號描述:
- 厚膜電阻器 - SMD 0805 150R 5% Lead Free
- 型號:
- WR08X151 JTL
- 品牌:
- Walsin
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
數量:
- Resistance
- 150 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)