2220B474K631CT
型號描述:
0.47 μF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.47UF 630V X7R 2220
型號:
2220B474K631CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
630V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)
Failure Rate
Capacitance
0.47 µF