0805B473J500CT
- 型號描述:
0.047 μF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
- 型號:
- 0805B473J500CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.047 µF