0603X475K6R3CT
型號描述:
4.7 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
型號:
0603X475K6R3CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:6850 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
6.3V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF