0603B472K250CT
型號描述:
4700 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
0603B472K250CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:3206 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
25V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Failure Rate
Capacitance
4700 pF