0603B105K500CT
型號描述:
1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
0603B105K500CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:3820 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF