0402X105K6R3CT
型號描述:
1 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
型號:
0402X105K6R3CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:22800 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
6.3V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF