0402F333Z500CT
- 型號描述:
0.033 μF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.033UF 50V Y5V 0402
- 型號:
- 0402F333Z500CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- -20%, +80%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- Y5V (F)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.033 µF