0402B104K100CT
型號描述:
0.1 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
型號:
0402B104K100CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)