0201X104K160CT
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201
- 型號:
- 0201X104K160CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF