392-120AB
- 型號描述:
Heat Sink Power Modules Aluminum Top Mount
HI-POWER HEATSINK SSR/IGBT/POWER
- 型號:
- 392-120AB
- 品牌:
- Wakefield Thermal Solutions
數量:
- Packaging
- Bulk
- Material
- Aluminum
- Diameter
- Length
- 4.724" (120.00mm)
- Shape
- Rectangular, Fins
- Type
- Top Mount
- Width
- 4.921" (124.99mm)
- Package Cooled
- Power Modules
- Attachment Method
- Press Fit
- Power Dissipation @ Temperature Rise
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow
- 0.20°C/W @ 100 LFM
- Thermal Resistance @ Natural
- 0.50°C/W
- Fin Height
- 5.346" (135.79mm)