217-36CTRE6
型號描述:
散熱器 Heat Sink for D2PAK, TO-220, SOT-223, SOL-20, 15.2x18.8x9.1mm, Tape & Reel 250
型號:
217-36CTRE6
品牌:
Wakefield Thermal
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
12
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Material
Copper
Diameter
Length
0.740" (18.80mm)
Shape
Rectangular, Fins
Type
Top Mount
Width
0.600" (15.24mm)
Package Cooled
D²Pak (TO-263), SOL-20, SOT-223, TO-220
Attachment Method
SMD Pad
Power Dissipation @ Temperature Rise
1.0W @ 55°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
16.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
55.00°C/W
Fin Height
0.360" (9.14mm)