首頁 > WIMA代理商 > SMDTD02100TA00KQ00
影像僅供參考,以產品規格為準
SMDTD02100TA00KQ00
型號描述:
10000 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized 2824 (7260 Metric)
SMD-PET 0.01 uF 100 VDC 7.2x6.1x
型號:
SMDTD02100TA00KQ00
品牌:
WIMA
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1500
起訂量:1500 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.283" L x 0.240" W (7.20mm x 6.10mm)