V15T16-CZ300A05-K
- 型號描述:
Switch
SW BASIC (V15), 16A, SPDT, LEVER
- 型號:
- V15T16-CZ300A05-K
- 品牌:
- WEC
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1200
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:20
倍增量:1
價格:
數量:
- Circuit
- SPDT
- Switch Function
- On-Mom
- Current Rating (Amps)
- 16A (AC)
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Actuator Type
- Lever, Roller
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Ingress Protection
- Features
- Operating Force
- 350gf
- Release Force
- 60gf
- Operating Position
- 0.812" (20.6mm)
- Pretravel
- 0.063" (1.6mm)
- Differential Travel
- 0.016" (0.4mm)
- Overtravel
- 0.030" (0.76mm)
- Mechanical Life
- 1,000,000 Cycles
- Electrical Life
- 50,000 Cycles
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C