V15T16-CZ200A03
- 型號描述:
Switch
Basic / Snap Action SW V Basics
- 型號:
- V15T16-CZ200A03
- 品牌:
- WEC
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Current Rating (Amps)
- 16A (AC)
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Actuator Type
- Lever, Straight
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Operating Force
- 60gf
- Release Force
- 10gf
- Operating Position
- 0.602" (15.3mm)
- Pretravel
- 0.252" (6.4mm)
- Differential Travel
- 0.094" (2.4mm)
- Overtravel
- 0.102" (2.6mm)
- Mechanical Life
- 5,000,000 Cycles
- Electrical Life
- 50,000 Cycles
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C