VCCS300S-12
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 12V 300W
型號:
VCCS300S-12
品牌:
Vox Power Ltd.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
25 A
Power (Watts)
300W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
95%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features
PFC, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
3.99" L x 2.13" W x 1.58" H (101.3mm x 54.0mm x 40.2mm)