Y006910K0000J0L
型號描述:
10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Metal Foil 21.0 Turn Top Adjustment
微調電阻器 - 透孔 10Kohms 1/4w 9.53mm sq seal
型號:
Y006910K0000J0L
品牌:
Vishay Precision Group Foil Resistors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Number of Turns
21.0
Adjustment Type
Top Adjustment
Resistive Material
Metal Foil
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.170" Face (9.53mm x 4.32mm)