Y0007120R000T9L
- 型號描述:
120 Ohms ±0.01% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
- 型號:
- Y0007120R000T9L
- 品牌:
- Vishay
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Resistance
- 120 Ohms
- Tolerance
- ±0.01%
- Power (Watts)
- 0.6W
- Composition
- Metal Foil
- Features
- Moisture Resistant, Non-Inductive
- Temperature Coefficient
- ±2ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- Radial
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.336" (8.53mm)