VY2222M35Y5US6TV5
- 型號描述:
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
- 型號:
- VY2222M35Y5US6TV5
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- Voltage - Rated
- 440VAC
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- Y5U (E)
- Size / Dimension
- 0.354" Dia (9.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- X1, Y2
- Height - Seated (Max)
- 0.512" (13.00mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2200 pF