VY2152M31Y5US63V7
- 型號描述:
1500 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
- 型號:
- VY2152M31Y5US63V7
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Capacitance
- 1500 pF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 440VAC
- Temperature Coefficient
- Y5U (E)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- X1, Y2
- Applications
- Safety
- Failure Rate
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial, Disc
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.472" (12.00mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)