VY1472M63Y5UQ6UV0
- 型號描述:
4700 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL
- 型號:
- VY1472M63Y5UQ6UV0
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:750
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 4700 pF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 760VAC
- Temperature Coefficient
- Y5U (E)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- X1, Y1
- Applications
- Safety
- Failure Rate
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial, Disc
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.787" (20.00mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)