VY1472M63Y5UQ6TV0
- 型號描述:
4700 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL
- 型號:
- VY1472M63Y5UQ6TV0
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- Voltage - Rated
- 760VAC
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- Y5U (E)
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- X1, Y1
- Height - Seated (Max)
- 0.787" (20.00mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4700 pF