VY1100K31U2JQ63V0
- 型號描述:
10 pF ±10% 760VAC Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
CAP CER 10PF 760VAC U2J RADIAL
- 型號:
- VY1100K31U2JQ63V0
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Capacitance
- 10 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 760VAC
- Temperature Coefficient
- U2J
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- X1, Y1
- Applications
- Safety
- Failure Rate
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial, Disc
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.472" (12.00mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)