VSSB7L45-M3/52T
型號描述:
Diode 45 V 3.8A Surface Mount DO-214AA (SMB)
DIODE SCHOTTKY 45V 3.8A DO214AA
型號:
VSSB7L45-M3/52T
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:750 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io)
3.8A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
430 mV @ 3.5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1.6 mA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F
1068pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AA, SMB
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C