VSSAF3L45-M3/6A
- 型號描述:
Diode 45 V 3A Surface Mount DO-221AC (SlimSMA)
DIODE SCHOTTKY 45V 3A DO221AC
- 型號:
- VSSAF3L45-M3/6A
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 3A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 540 mV @ 3 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 450 µA @ 45 V
- Capacitance @ Vr, F
- 425pF @ 4V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- DO-221AC, SMA Flat Leads
- Supplier Device Package
- DO-221AC (SlimSMA)
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 150°C