VR68000001005JAC00
- 型號描述:
10 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Pulse Withstanding Metal Film
RES 10M OHM 1W 5% AXIAL
- 型號:
- VR68000001005JAC00
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 10 MOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 1W
- Composition
- Metal Film
- Features
- High Voltage, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Axial
- Size / Dimension
- 0.268" Dia x 0.709" L (6.80mm x 18.00mm)