VR37000001004FR500
- 型號描述:
1 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Metal Film
RES 1M OHM 1% 1/2W AXIAL
- 型號:
- VR37000001004FR500
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Resistance
- 1 MOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Axial
- Size / Dimension
- 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)