首頁 > Vishay Sfernice代理商 > VNC1207656R0JB
影像僅供參考,以產品規格為準
VNC1207656R0JB
型號描述:
56 Ohms ±5% 40W Wirewound Chassis Mount Resistor
VNC 12X76 56U 5% BO100
型號:
VNC1207656R0JB
品牌:
Vishay Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Resistance
56 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
40W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 450°C
Features
Coating, Housing Type
Vitreous Enamel Coated
Mounting Feature
Brackets (not included)
Size / Dimension
0.591" Dia x 2.992" L (15.00mm x 76.00mm)