首頁 > Vishay / Vitramon代理商 > VJ2008Y102KXUSTX1
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ2008Y102KXUSTX1
型號描述:
1000 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2008 (5020 Metric)
安全電容器 1.0nF 250volt 10%
型號:
VJ2008Y102KXUSTX1
品牌:
Vishay / Vitramon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
250VAC
Package / Case
2008 (5020 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Safety
Lead Spacing
Ratings
X1, Y2
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)
Failure Rate
Capacitance
1000 pF