VJ1825Y104KXEAT
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1825
- 型號:
- VJ1825Y104KXEAT
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 500V
- Package / Case
- 1825 (4564 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.086" (2.18mm)
- Capacitance
- 0.1 µF