VJ1812Y474KXAAT
- 型號描述:
0.47 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812
- 型號:
- VJ1812Y474KXAAT
- Capacitance
- 0.47 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.086" (2.18mm)