首頁 > Vishay代理商 > VJ1808A471JXGTW1HV
影像僅供參考,以產品規格為準
VJ1808A471JXGTW1HV
型號描述:
470 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
型號:
VJ1808A471JXGTW1HV
品牌:
Vishay
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:50 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
High Voltage
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)
Capacitance
470 pF