VJ1210Y473KXAAT
- 型號描述:
0.047 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1210
- 型號:
- VJ1210Y473KXAAT
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Capacitance
- 0.047 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.067" (1.70mm)