VJ1210Y471KXGTW1HV
- 型號描述:
470 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CERAMIC 470PF 1KV X7R
- 型號:
- VJ1210Y471KXGTW1HV
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.053" (1.35mm)
- Capacitance
- 470 pF