VJ1206Y223KXACW1BC
- 型號描述:
0.022 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
- 型號:
- VJ1206Y223KXACW1BC
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Capacitance
- 0.022 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)