VJ1206Y154JXATW1BC
- 型號描述:
0.15 μF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206
- 型號:
- VJ1206Y154JXATW1BC
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Capacitance
- 0.15 µF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.041" (1.05mm)