VJ1206Y105KXJAT
- 型號描述:
1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
- 型號:
- VJ1206Y105KXJAT
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.067" (1.70mm)