VJ1206A471JBGTW1HV
- 型號描述:
470 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CERAMIC 470PF 1KV C0G NP0
- 型號:
- VJ1206A471JBGTW1HV
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Capacitance
- 470 pF