VJ1206A2R2CXEAC
- 型號描述:
2.2 pF ±0.25pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 2.2PF 500V C0G/NP0 1206
- 型號:
- VJ1206A2R2CXEAC
- 品牌:
- Vishay Vitramon
數量:
- Capacitance
- 2.2 pF
- Tolerance
- ±0.25pF
- Voltage - Rated
- 500V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.067" (1.70mm)