VJ1206A100JXJCW1BC
- 型號描述:
10 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 1206
- 型號:
- VJ1206A100JXJCW1BC
- 品牌:
- Vishay Vitramon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 10 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)